تامین اجتماعی

وکیل تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری

شکایت از تامین اجتماعی و رسیدگی به این شکایات در دیوان عدالت اداری به این صورت است که پرونده باید در شعب این دیوان حاضر شود. وکیل تامین اجتماعی برای اعتراض از تصمیمات سازمان تامین اجتماعی ابتدا باید به ریاست شعبه تامین اجتماعی مراجعه نماید و اگر پاسخی دریافت نشد به اداره کل تامین اجتماعی استان مراجعه نماید.

در صورتی که هر کدام از کارکنان یک مجموعه  معترض باشند که در سازمان تامین اجتماعی حقی ضایع شده است می ‌توانند تخلف رخ داده شده را به دیوان عدالت اداری ابراز نمایند. برای شکایت از تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری می توان از یک وکیل تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری بهره گرفت.

 

مراحل انجام کار دادیستا

بررسی مشکلات و اختلافات

بررسی مشکلات و اختلافات

اعتراض به رای

اعتراض به رای

رسیدگی به اعتراض در هیات تجدید نظر

رسیدگی به اعتراض در هیات تجدید نظر

رسیدگی مجدد در دیوان عدالت اداری

رسیدگی مجدد در دیوان عدالت اداری

مشاوره و تماس

مجموعه تخصصی گروه وکلای دادیستا  با دراختیار داشتن وکلای مجرب و مسلط به قوانین مربوط و با اتکای به اعتماد شما تا رسیدن به هدف و نتیجه مورد نظرتان در کنار شما خواهد بود . و با اقدامات قانونی و حرفه ای راه رسیدن به این هدف را برای شما هموار خواهد نمود .

۰۲۱۲۲۰۱۸۸۰۹
دادیستا

سوالات متداول

زمانی که افراد حقیقی و حقوقی در خصوص دریافت حق و حقوق خود دچار مشکل شوند و یا از آیین نامه های این سازمان متضرر شوند می توانند در دیوان عدالت اداری شکایت از تامین اجتماعی را مطرح نمایند.
نحوه شکایت از تامین اجتماعی اینگونه است که هم افراد تحت پوشش این سازمان و هم افرادی که از آیین نامه های این سازمان متضرر شده اند می توانند شکایت از تامین اجتماعی را در دیوان عدالت اداری عنوان کنند.
این سازمان یکی از سازمان های غیردولتی در کشور است که وظیفه رفاه کارکنان و افراد تحت پوشش خود را دارد همچنین خدمات این سازمان شامل هزینه های درمانی و بهداشتی افراد تحت پوشش خود هم می شود.

مدارک مورد نیاز

اطلاعات مربوط به شاکی و طرف شکایت
شرح موضوع شکایت
اصل مدارک و مستندات
امضا و اثر انگشت شاکی

آشنایی با سازمان تامین اجتماعی

از جمله حقوقی که لازم است هر انسان در جامعه داشته باشد امنیت اجتماعی است. از این حق می توان در برابر خطرات و تمامی نیاز های اجتماعی استفاده نمود، وجود و حضور سازمان تامین اجتماعی در جامعه محافظی برای درآمد و سلامت جامعه است زیرا باعث از بین رفتن و یا کاهش فقر در بین مردم است.

با استفاده از شکایت از تامین اجتماعی که یک نهاد غیر دولتی است. این نهاد وظیفه دارد با ارائه مزد و حقوق به صورت نقدی و یا غیر نقدی  خدماتی را از نظر درمانی و یا حفظ امنیت من باب درآمد کارکرد برای افراد جامعه داشته باشد، که در طول زندگی به افراد پرداخت می شود. 

در هنگام مشورت با وکیل تامین اجتماعی درخواهید یافت که خدمات تامین اجتماعی در زمان های مختلف مانند زمان بیماری، بیکاری، آسیبهای ناشی از انجام کار، مسئولیت های خانوادگی و همچنین زمانی که افراد بازنشسته می شود، به افراد جامعه که تحت پوشش این سازمان هستند تعلق خواهد گرفت. این سازمان وظیفه مهمی را در تامین رفاه کارمندان و کارگران جامعه بر عهده دارد. در زمان  شکایت از تامین اجتماعی لازم است به قوانین و مقررات این سازمان اشراف کامل داشته باشید که در ادامه به نکات مهم در این خصوص اشاره خواهد شد.

همانطور که بیان شد سازمان تامین اجتماعی از بزرگترین سازمان های غیر دولتی است که ماموریت و هدف این سازمان پوشش کارگران، کارمندان، حقوق بگیران و مشاغل آزاد در خصوص بهداشتی و درمانی می باشد.

سازمان تامین اجتماعی برای افراد تحت پوشش خود دفترچه درمان صادر می کند که این افراد می توانند با استفاده از دفترچه درمانی در زمان نیاز به پزشک هزینه بیمارستان و درمان خود را پرداخت نماید، البته لازم به ذکر است صادر شدن دفترچه منتفی شده و خدمات این سازمان به صورت الکترونیکی و با ارائه کارت ملی انجام پذیر است.

در چه صورت می توان از تامین اجتماعی شکایت کرد

با توجه به تمامی فواید و خوبی هایی که این سازمان برای عموم مردم دارد ممکن است افراد با ارائه خدمات این سازمان با نارضایتی و مشکل مواجه شوند که نیاز به شکایت از تامین اجتماعی احساس شود. این نارضایتی که افراد تحت پوشش تامین اجتماعی دارند ممکن است از جهت عدم آگاهی کارمندان این سازمان از قوانین رخ دهد.

اغلب دلایل شکایت از تامین اجتماعی مربوط به سهل انگاری و عدم توجه کارکنان به قوانین و مقررات این سازمان است. برای بیان نحوه شکایت از تامین اجتماعی افراد تحت پوشش باید گفت ابتدا لازم است افراد علیه این سازمان در مراجع صلاحیت دار قضایی طرح دعوی نمایند تا با این درخواست مراجع بتوانند خسارت های مالی افراد تحت پوشش را جبران نمایند.

به گفته افراد آشنا با روند کاری این سازمان یعنی وکیل تامین اجتماعی افرادی که معمولا از این سازمان شکایت دارند از سمت بازنشستگان برای حقوق بازنشستگی و بیمه درمانی و همچنین مزایایی است که در قوانین به بازنشستگان تعلق می گیرد، اما در عمل این حقوق به بازنشستگان داده نمی شود، است.

شکایت از تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری

نحوه شکایت از تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری به دو حالت انجام می گیرد:

در مورد اول شکایت ها به افرادی اختصاص دارد که بیمه تامین اجتماعی دارند و به هر دلیلی اعتقاد به تضییع حق و حقوق خود در این سازمان دارند. افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گاهی  دلیل  شکایت از تامین اجتماعی خود را متضرر شدن از تصمیمات ای سازمان عنوان می کنند. در راستای این شکایت مراتب از طریق دیوان عدالت اداری قابل پیگیری می باشد.

در مورد دوم شکایت از تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری اختصاص به اشخاص و افراد حقوقی و یا حقیقی دارد که برای ابطال بخشنامه های خلاف قوانین و مقررات اقدام می نمایند. آیین نامه های اجرایی در هر سازمان بالاخص سازمان تامین اجتماعی ممکن است از نظر شرعی و اسلامی خلاف قوانین آمره باشد که در این موارد اشخاص حقیقی و حقوقی برای  شکایت از تامین اجتماعی و ابطال این مصوبات و آیین نامه ها به دیوان عدالت اداری مراجعه می نمایند.

بهترین وکیل برای شکایت از تامین اجتماعی

برای شکایت از تامین اجتماعی بهتر است از وکیل متخصص در این حوزه راهنمایی دریافت نمایید، برای انتخاب بهترین وکیل تامین اجتماعی نیاز به دانستن نکاتی لازم است:

وکیل تامین اجتماعی فردی است که آشنایی کامل به قوانین و مقررات اداری این سازمان داشته باشد و باید اطلاعات بسیاری نیز در خصوص روند پیگیری پرونده ها در دیوان عدالت اداری داشته باشند.

نحوه شکایت از تامین اجتماعی توسط وکیل تامین اجتماعی اینگونه است که به شکایات و اعتراضات کارکنان علیه کارفرمایان رسیدگی می کند.

خدمات موسسه حقوقی دادیستا در خصوص شکایت از تامین اجتماعی

موسسه حقوقی دادیستا با در اختیار داشتن وکلای مجرب و متخصص در خصوص شکایت از تامین اجتماعی ، می توانند در انواع پرونده های مرتبط به این موضوع اقدام به دعوی بر علیه تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری نموده و در اکثر موارد بخاطر تجربه در این قبیل پرونده ها ، در نهایت با موفقیت پرونده های شکایت از تامین اجتماعی را به سرانجام برسانند. توجه داشته باشید که در اینگونه پرونده هایی که به دیوان عدالت اداری ارجاع می شود و در خصوص شکایت از سازمان های حکومتی است، مشورت و کمک گرفتن از وکیل باتجربه بسیار حائز اهمیت است.

برای دریافت مشاوره در خصوص پرونده خود ، با وکلای دادیستا در تماس باشید.

تماس با مشاوران تامین اجتماعی