تعزیرات

وکیل و مشاوره حقوقی دعاوی تعزیرات حکومتی

برای شکایت از تعزیرات حکومتی لازم است اطلاعاتی از این سازمان داشته باشید. برای آشنایی بهتر از روند کار این سازمان استفاده از اطلاعات متخصصین این حوزه یعنی وکیل تعزیرات حکومتی بهترین گزینه برای روند رسیدگی می باشد. وکیل تعزیرات حکومتی با تخصصی که در این گونه پرونده ها دارد می تواند بهترین راهنما برای افراد باشد.

وکیل تعزیرات دادیستا، با تسلط بر قوانین و مقررات تعزیرات حکومتی و آیین نامه ها و بخشنامه های صادره در این زمینه، می تواند بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

مراحل انجام کار دادیستا

طرح شکایت در اتحادیه

طرح شکایت در اتحادیه

ارجاع به سازمان تعزیرات حکومتی

ارجاع به سازمان تعزیرات حکومتی

احضار نمودن متهم

احضار نمودن متهم

بررسی و تحقیق از شاکی

بررسی و تحقیق از شاکی

تحقیق از بازرسان مربوطه

تحقیق از بازرسان مربوطه

صدور رای در شعب بدوی رسیدگی

صدور رای در شعب بدوی رسیدگی

مشاوره و تماس

شما می توانید با تماس و مشاوره با وکلای متخصص دادیستا در پرونده های تعزیرات به بهترین نتیجه برسید

کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید و با وکلای خبره ما درباره شکایت خود از تعزیرات حکومتی مشورت کنید.

۰۲۱۲۲۰۱۸۸۰۹
دادیستا

سوالات متداول

خیابان مطهری نبش خیابان علی اکبری اداره کل تعزیرات حکومتی تهران 88756723 خیابان قرنی نبش خیابان اراک 88836290 میدان بهارستان خیابان مجاهدین اسلام نبش هنرستان شهدا 77626625
در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حدود صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی باید برای طرح دعوی و یا ثبت شکایت باید به سازمان تعزیرات حکومتی مراجعه نمود.
به طور کلی شکایاتی که از تعزیرات ثبت شده است، در صورت تایید به دیوان عدالت اداری ارجاع می شوند.

مدارک مورد نیاز

مشخصات شاکی
مستندات مربوط به شکایت
مدارک ضرر و زیان وارده به مدعی
ارائه ادله وقوع تخلف
مشخصات و نشانی متهم

تعزیرات حکومتی چیست

یکی از مراجع رسمی و اختصاصی برای رسیدگی به تخلفات و سرپیچی های صنفی، بهداشتی و اقتصادی از قوانین و همچنین رسیدگی به شکایت های مردم سازمان تعزیرات حکومتی است. از جمله افرادی که با قوانین و مقررات این سازمان آشنایی کامل دارد وکیل تعزیرات حکومتی است. از جمله وظایف این سازمان جلوگیری از وقوع مشکلات اقتصادی در جامعه است شکایت از تعزیرات حکومتی برای کم فروشی و احتکار و گرانفروشی و …  است که اهمیت ویژه ای در اقتصاد کشور دارد.

مراحل شکایت به تعزیرات حکومتی

بعد از آشنایی نسبی درباره کار و روند شکایت از تعزیرات حکومتی لازم است مراحل شکایت را نیز بدانیم البته لازم به ذکر است برای حساسیت بالایی که این پرونده ها دارند بهتر آن است که از وکیل تعزیرات حکومتی برای شروع و اجرای پرونده کمک بگیریم، بعد از ثبت نمودن شکایت و ارجاع پرونده به شعب تعزیرات حکومتی خواهان باید مراحلی را طی نماید که در ذیل این مراحل توضیح داده شده است.

  • احضار نمودن متهم

در این مرحله متهم احضار می شود که برای دفاع از خود باید حاضر شود، قانونگذار این امکان را برای افراد حقوقی قرار داده است که از وکیل تعزیرات حکومتی برای دفاع استفاده نمایند. بعد از حاضر شدن متهم در شعب تعزیرات حکومتی تحقیقات از متهم آغاز می شود طبق ماده ۲۷ از آیین نامه تعزیرات حکومتی صدور رای باید بعد از دریافت دفاعیات متهم انجام شود.

  • اخذ دفاعیات متهم

از جمله مهمترین حقوق متهم در شکایت از تعزیرات حکومتی و یا هر دادخواهی دیگری اخذ آخرین دفاعیات متهم می باشد. زمان رسیدگی معمولا کوتاه است و در جلسات رسیدگی می توان هم تفهیم اتهام نمود و هم آخرین دفاعیات متهم را دریافت کرد. اگر چنین نبود آخرین دفاعیات متهم باید بعد از انجام تحقیقات به صورت مجدد انجام می گیرد.

  •  بررسی و تحقیق از شاکی

شاکی کسی است که از وقوع جرم متحمل ضرر گردیده است.

حضور شاکی در زمان رسیدگی به پرونده و یا حضور وکیل تعزیرات حکومتی به نیابت از موکل باعث می شود که تحقیق و بررسی با سرعت بیشتری انجام گیرد. لازم به ذکر است که شعب تعزیرات حکومتی اختیار صدور حکم را نیز در زمینه دعاوی ضرر و زیان تخلفات را دارا می باشند.

  • تحقیق از بازرسان و ضابطان مربوطه

ضابطان در تعزیرات حکومتی دقیقا بماند ضابطان و کارشناسان عمل می کنند. به این گونه که در خصوص جرایم غیر علنی باید اسناد و مدرک رسمی در دست داشته باشند.

  • صادر شدن رای در شعب بدوی رسیدگی

با طی نمود کلیه مراحل از ثبت دادخواست تا تحقیقات و بررسی های مورد نیاز شکایت از تعزیرات حکومتی و همچنین دفاعیات آخر طرفین و وکیل تعزیرات حکومتی در صورتی که متهم شخص حقوقی باشد نوبت به صدور رای است. شعب بدوی در صورتی که  آخرین دفاعیات متهم را شنیده باشد و یا اگر ظرف ۵ روز از تاریخ ابلاغ متهم حاضر نشود رای غیابی صادر خواهد نمود.

از مهمترین تخصص های وکیل پایه یک دادگستری داشتن تخصص در زمینه تعزیرات حکومتی است. وکیل تعزیرات حکومتی علاوه بر داشتن اطلاعات عامه حقوقی هر وکیل پایه یکی باید به صورت خاص تخصص خود را در زمینه تعزیرات بالا ببرند.

پرونده های مربوط به تعزیرات همانطور که اشاره شد دارای حساسیت بسزایی هستند که نیاز به تخصص دارند. افراد برای مشاوره تعزیرات حکومتی تهران نیاز به وکیل متخصص دارند. وکلای مجرب در این زمینه می توانند کمک شایانی به افراد نمایند.

 

نحوه ثبت شکایت از تعزیرات حکومتی

جهت ثبت شکایت از طرف افراد و یا وکیل تعزیرات حکومتی ، می توان به دو صورت اقدام نمود:

  1. برای ثبت شکایت از تعزیرات حکومتی افراد می توانند شماره تلفن ۱۳۵ را شماره گیری نمایند و درخواست خود را ثبت نمایند

  2. مورد بعدی سامانه و سایت تعزیرات حکومتی است به آدرس www.t135.ir برای ثبت شکایت های خصوص افراد می توانند وارد سامانه شده و درخواست خود را در قسمت ثبت شکوائیه ثبت نمایند، برای پیگیری شکایت از تعزیرات حکومتی نیز از طریق همین آدرس میتوانند اقدام نمایند.

دلایل شکایت از تعزیرات حکومتی تهران

از جمله دلایلی که برای شکایت از تعزیرات حکومتی می توان نام برد که بهترین دلیل برای طرح دعوا در این سازمان است رسیدگی به گستره تخلفات در این سازمان می باشد. گستره رسیدگی این سازمان به تخلفات قانونی از جرایم کوچک تا جرایم بسیار بزرگ متغیر است و این سازمان صلاحیت رسیدگی به آنها را دارد.

همانطور که پیشتر نیز بیان شد این سازمان مسئول تنظیم بازار و اقتصاد می باشد. به دلیل وسعت صلاحیت این سازمان بهترین کار آن است که  از متخصص و وکیل تعزیرات حکومتی راهنمایی دریافت نمایید. مشورت و دریافت مشاوره تعزیرات حکومتی تهران شما را در ذخیره زمان و هزینه در راه رسیدن به احقاق حق یاری می نماید.

 

انتخاب بهترین وکیل برای شکایت از تعزیرات

از مهمترین تخصص های وکیل پایه یک دادگستری داشتن تخصص در زمینه تعزیرات حکومتی است. وکیل تعزیرات حکومتی علاوه بر داشتن اطلاعات عامه حقوقی هر وکیل پایه یکی باید به صورت خاص تخصص خود را در زمینه تعزیرات بالا ببرند.

پرونده های مربوط به تعزیرات همانطور که اشاره شد دارای حساسیت بسزایی هستند که نیاز به تخصص دارند. افراد برای مشاوره تعزیرات حکومتی تهران نیاز به وکیل متخصص دارند. وکلای مجرب در این زمینه می توانند کمک شایانی به افراد نمایند.

مشاوره حقوقی برای شکایت از تعزیرات

برای مشاوره حقوقی در این خصوص وکیل تعزیرات حکومتی بهترین راهکارها را به افراد ارائه می دهد. افرادی که درگیر شکایت از تعزیرات حکومتی هستند باید با متخصصین در دعاوی تعزیرات مشاوره و راهنمایی دریافت نمایند و یا این متخصصین را به عنوان وکیل در دعاوی خود برگزینند. در غیر این صورت اقدامات افراد بدون داشتن دانش حقوقی می تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری گردد.

 

خدمات موسسه حقوقی دادیستا در خصوص شکایت از تعزیرات حکومتی

اگر قصد شکایت از تعزیرات حکومتی را دارید، نیاز به وکیل متخصص و باتجربه در پرونده های مربوطه دارید. وکیلی که آشنا به امور ثبت شکایت از سازمان های حکومتی به دیوان عدالت اداری باشد. یافتن چنین وکیلی با توجه به موسسات حقوقی متعدد کار دشواری نیست اما نیاز به بررسی سوابق و درصد موفقیت وی در پرونده های پیشین دارد.

موسسه حقوقی دادیستا مفتخر به همکاری با وکلای با سابقه در زمینه شکایت از تعزیرات حکومتی در دیوان عدالت اداریست و این وکلا تجربه موفقیت در انواع پرونده ها و دعاوی مربوط به تعزیرات حکومتی را در کارنامه خود دارند.

تماس با مشاوران تعزیرات