علوی علوی

سید مصطفی علوی

کارآموز وکالت


02122018809 mostafa.alavi777@dadista.org
کارآموز وکالت سید مصطفی علوی کارشناسی حقوق ثبت از دانشگاه قوه قضائیه و کارآموز وکالت هستم که در حوزه های دعوی ملکی، اراضی زمین شهری و حقوق ثبت املاک فعالیت تخصصی دارم.

برخی از پرونده های انجام شده:

 • پرونده تحدید حدود ملک هشتصد هزار متری در شهر تهران در سال 97 که از سال 1332 حل آن با مشکل مواجهه بود.
 • اصلاح مساحت سند ملک چهل هزار متری به متراژ پنج هزار متر در تهران در سال 92 - پیگیری دعوی مصادره اموال غیر منقول بر اساس اصل 49 قانون اساسی
 • دعوی دفاع از حقوق مالکانه در اراضی زمین شهری

یک خاطره حقوقی:

روزی در دفترم نشسته بودم و قرار بر تشکیل جلسه ای از طرف موکلم با حضور فردی که پیشنهاد فروش ملکی به او داشت، را و قرار بود در آن جلسه با بررسی پرونده نظرم را نسبت به انجام معامله مطرح کنم.

زمانی که فروشنده ملک، وارد دفتر شد با دیدن بنده حال و احوال گرمی کرد و من که او را نمی شناختم بسیار متعجب شدم!!

ولی او گفت:" سال هاست شما آقای علوی را می شناسم و با توجه به مداخلاتی که در فروش زمین هایم کرده اید نگذاشته اید معامله ی انجام دهم. هر پرونده ای که ناگهان ادامه روندش متوقف میشد با پیگیری هایم به نام وکیل علوی می رسیدم که موکلش را منصرف کرده و نسبت کلاهبردار به من داده است ( اینجا خنده عصبی کرد و ادامه داد)

این اتفاق در چند پروژه فروش ملک برایم افتاده بود. هرچند شما از من به خوبی یاد نکرده اید ولی این بار دیگر پیشنهاد زمینم کلاهبرداری نیست و این زمین سلامت است!! "

در همان جلسه متاسفانه با بررسی پرونده و تاریخچه ملک، باز بر من مسجل شد که این بار هم پرونده کلاهبرداری است و مجدد موکلم را از خرید آن ملک منصرف کردم.

خدا را شاکرم که با بررسی دقیق پرونده ها از متضرر شدن موکلینم در معاملات جلوگیری کرده ام.

 

 

دادیستا دادیستا

تخصص و توانایی ها:

به واسطه تخصص در زمینه های علوم نقشه برداری، کاداستر، توپوگرافی، نقشه های ثبتی، تهیه صورت مجلس تفکیکی و جانمایی آن و مسلط بودن بر قوانین حوزه ثبت املاک در حل پروندهای ثبتی بسیار موفق عمل کرده ام.

نحوه انجام کار:

به طور اجمالی تحلیل و بررسی پرونده از بازدید ملک شروع و با بررسی ادله و مدارک موجود و تکمیل مدارک ناقص از ادارات مربوطه ادامه می یابد و بعد از بررسی و ارائه راهکار و پیگیری های مستمر در نهایت منجر به انجام پرونده خواهد شد. جزییات این فرایند از نظر سید مصطفی علوی به شرح ذیل می باشد:

 1. بازدید از ملک و بررسی موقعیت محل
 2. تهیه جانمایی پلاک با مهر کارشناس و بررسی حدود اربعه ملک
 3. بررسی مدارک موجود موکل
 4. تحصیل ادله جدید جهت تکمیل دلایل و تکمیل مدارک ناقص
 5. تشکیل جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان و خبرگان
 6. ارائه راهکار انجام کار
 7. انجام امورلازم وپیگیریهای مستمر در اداره ثبت و ادارات دیگر
 8. انجام اقدامات قضایی و اتمام پروژه.

 

نظرات موکلین


تماس با مشاوران دادیستا