جرایم رایانه ای

انواع جرایم رایانه ای و مجازات آن ها

امروزه با توسعه تکنولوژی‌های مختلف مرتبط با رایانه و کامپیوتر شاهد آن هستیم که جرایم این حوزه نیز به میزان زیادی افزایش و توسعه پیدا کرده‌اند و افراد زیادی از این طریق سواستفاده می‌کنند. آشنایی با انواع جرایم رایانه ای و مجازات مربوط به آنها می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات خود را در خصوص این موضوع افزایش داده و بتوانید به شکل بهتری با چنین مواردی برخورد کنید. فراموش نکنید جرایمی که در حوزه رایانه وجود دارند معمولا جرایم سنگینی به شمار می‌آیند.

 

مراحل انجام کار دادیستا

تنظیم شکایت با کمک وکیل

تنظیم شکایت با کمک وکیل

ارائه شکایت به دفاتر پیشخوان قضایی

ارائه شکایت به دفاتر پیشخوان قضایی

تهیه مدارک موردنیاز

تهیه مدارک موردنیاز

انجام پیگیری‌ها توسط وکیل جرایم رایانه ای

انجام پیگیری‌ها توسط وکیل جرایم رایانه ای

مشاوره و تماس

مجموعه تخصصی گروه وکلای دادیستا  با دراختیار داشتن وکلای مجرب و مسلط به قوانین مربوط و با اتکای به اعتماد شما تا رسیدن به هدف و نتیجه مورد نظرتان در کنار شما خواهد بود . و با اقدامات قانونی و حرفه ای راه رسیدن به این هدف را برای شما هموار خواهد نمود .

۰۲۱۲۲۰۱۸۸۰۹
دادیستا

سوالات متداول

تمام جرایمی که با استفاده از شبکه‌های مخابراتی و رایانه انجام شده باشند شامل سرقت، سواستفاده از داده‌ها، تغییر در داده و ...
سخت‌ترین مجازات برای سرقت و کلاهبرداری رایانه‌ای است که بین 1 تا 5 سال حبس دارد.
نیاز به برخی مدارک خاص خود برای اثبات رخ دادن جرم دارد و پس از آن امکان پیگیری از مراجع قضایی وجود دارد.

مدارک مورد نیاز

اصل مدارک شناسایی
مدارک مالکیت موضوع دعوی
پرداخت فیش های لازم

دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای

دادسرای جرایم رایانه ای همان‌طور که از نامش پیداست دادسرایی است که در این حوزه فعالیت داشته و به پرونده‌های حقوقی مربوط به جرایم رایانه ای رسیدگی می‌کند. زمانی که شما هم با مشکلات حقوقی در این زمینه مواجه می‌شوید پرونده شما به این دادسرا ارجاع داده می‌شود و وکیل شما نیز از طریق همین دادسرا باید پیگیر وضعیت پرونده جرایم رایانه ای شما شود. برای ارسال درخواست مربوط به جرایم کامپیوتری و رایانه‌ای به این دادسرا شما باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید.

 

مجازات انواع جرایم رایانه ای

جرایم رایانه ای علیه محرمانگی داده‌ها یکی از انواع جرایمی است که امروزه در این حوزه وجود دارد. این جرایم که بیشتر در حوزه سامانه‌های مخابراتی و سیستم‌های رایانه‌ای رخ می‌دهند شامل سه دسته مختلف هستند. دسته اول دسترسی غیرمجاز به داده‌های رمزگذاری شده این سامانه‌ها است که مجازات آن ممکن است بین 91 روز تا 1 سال حبس یا مجازات نقدی بین 5 میلیون ریال تا 20 میلیون ریال باشد. شنود غیرمجاز از طریق این سامانه‌ها نیز از دیگر انواع جرایم کامپیوتری و رایانه‌ای به شمار می‌آید.

شنود غیرمجاز مجازاتی بین 6 ماه تا 2 سال حبس یا 10 تا 40 میلیون ریال جریمه نقدی خواهد داشت. جاسوسی رایانه‌ای از دیگر انواع جرایم رایانه ای است که مجازات آن بین 1 تا 3 سال حبس و 20 تا 60 میلیون جریمه نقدی خواهد بود. جرایم علیه صحت و تمامیت داده‌ها از دیگر جرایم این حوزه بوده که خود دارای چندین دسته است. جرایم رایانه ای مربوط به جعل کامپیوتری و تخریب و اخلال در داده‌ها می‌تواند مجازاتی بین 6 ماه تا 2 سال حبس یا جریمه نقدی بین 10 تا 40 میلیون ریال را داشته باشد.

سرقت و کلاهبرداری اینترنتی نیز می‌تواند بین 1 تا 5 سال حبس یا 20 تا 100 میلیون ریال جریمه نقدی داشته باشد.

هتک حیثیت و نشر اکاذیب از دیگر جرایم رایانه ای به شمار می‌آید که بین 91 روز تا 2 سال حبس را به همراه خواهد داشت.

یافتن بهترین وکیل جرایم رایانه ای

در بخش‌های قبلی بیان کردیم که شما برای رسیدگی به پرونده‌ها و شکایات خود در جرایم رایانه ای نیازمند یک وکیل خوب و باتجربه در این زمینه هستید تا بتواند پیگیری‌های لازم را به نحو احسنت برای شما انجام دهد. حال این سوال ممکن است به وجود بیاید که چگونه بهترین وکیل جرایم رایانه ای را بیابیم؟ برای این کار باید معیارهایی را مدنظر قرار دهید. داشتن تخصص در حوزه رایانه و جرایم مربوط به آن از مهم‌ترین ویژگی‌های چنین وکیلی است.

شما باید وکیلی را استخدام کنید که در کنار تخصص دارای تجربه بالایی نیز بوده و کاملا مسئولیت‌پذیر باشد تا بتواند پیگیری‌های موردنیاز را انجام دهد. قابل‌اعتماد بودن از دیگر ویژگی‌های مهم چنین وکیلی است. شما باید وکلایی را برای پرونده‌های رایانه‌ای خود انتخاب کنید که کاملا با شما صادق باشند. وکلایی که در پرونده‌های مرتبط با جرایم رایانه ای صداقت بیشتری با شما داشته باشند به شکل بهتری به شما در حل این پرونده‌ها کمک خواهند کرد.

خدمات موسسه دادیستا برای جرایم رایانه ای

امروزه اکثر افرادی که به دنبال استخدام یک وکیل خوب در زمینه رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای جرایم رایانه ای هستند قصد دارند تا از خدمات یک موسسه معتبر در این حوزه بهره‌مند شوند. موسسه حقوقی دادیستا یکی از بهترین موسساتی است که امروزه خدمات خود را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد. با استفاده از خدمات حقوقی این موسسه شما می‌توانید رسیدگی به پرونده‌های حقوقی مرتبط با جرایم رایانه ای خود را به نحو احسنت انجام دهید.

خدمات این موسسه در حوزه جرایم رایانه ای با کمترین هزینه ممکن به شما ارائه شده و کیفیت بالایی نیز دارند. یکی از مهم‌ترین دلایل کیفیت بالای این خدمات حقوقی این است که ما در موسسه دادیستا از بهترین و باتجربه‌ترین وکلای این حوزه استفاده می‌کنیم که دارای تخصص بالایی در زمینه مسائل و جرایم کامپیوتری هستند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا بهترین عملکرد را در پرونده‌های حقوقی شما داشته باشند.

از طرف دیگر نباید فراموش کنید که شما در پرونده‌های مرتبط با جرایم رایانه ای می‌توانید از خدمات آنلاین ما نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایایی که به شما ارائه می‌دهیم نهایت بهره را ببرید. برای آشنایی بیشتر با خدماتی که ما در مجموعه خود به شما ارائه می‌دهیم پیشنهاد می‌کنیم همین حالا از بخش‌های مختلف سایت ما دیدن کنید تا با اطلاعات کامل‌تری در این زمینه بتوانید از خدماتی که به شما ارائه می‌دهیم استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

جرایم رایانه ای جرایمی هستند که با استفاده از رایانه و شبکه‌های مخابراتی صورت می‌گیرند و وظیفه رسیدگی به آنها نیز برعهده دادسرای جرایم رایانه ای است. این جرایم دارای انواع مختلفی هستند که هریک از آنها مجازات‌های مخصوص به خود را دارند. به همین علت نیز شما برای رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با آنها به یک وکیل جرایم رایانه ای خوب و باتجربه نیاز پیدا خواهید کرد.

تماس با مشاوران جرایم رایانه ای