ابطال اجراییه

شرایط و نحوه ابطال اجراییه بانک

با افزایش خدمات و تسهیلات بانکی، را­ه­های ضمانت حسن انجام تعهد هم متنوع­تر شده است که این امر سبب افزایش حقوق طرفین شده که یکی از این حقوق، حق صدور حکم اجرائیه و حق درخواست ابطال حکم اجرائیه برای هر طرف است. مثلاً برای دریافت وام­هایی با مبالغ بالا نیاز به ارائه سند مالکیت به بانک به‌عنوان وثیقه است. محکوم علیه، برای حفظ ملک خود می­تواند درخواست ابطال اجراییه بانکی کند.

مراحل انجام کار دادیستا

تهیه مدارک موردنیاز

تهیه مدارک موردنیاز

ارائه دلایل و مستندات به دادگاه

ارائه دلایل و مستندات به دادگاه

دریافت رأی دادگاه

دریافت رأی دادگاه

مشاوره و تماس

مجموعه تخصصی گروه وکلای دادیستا  با دراختیار داشتن وکلای مجرب و مسلط به قوانین مربوط و با اتکای به اعتماد شما تا رسیدن به هدف و نتیجه مورد نظرتان در کنار شما خواهد بود . و با اقدامات قانونی و حرفه ای راه رسیدن به این هدف را برای شما هموار خواهد نمود .

۰۲۱۲۲۰۱۸۸۰۹
دادیستا

سوالات متداول

نوع جدیدی از چک که در سامانه صیاد ثبت شده و امکان استعلام را به شخص گیرنده می¬دهد. این نوع از چک ارتباط مستقیم با اعتبار حساب داشته و به‌منظور جلوگیری از چک بلامحل ارائه شده است.
برای ابطال چک صیادی باید به شعبه صادرکننده مراجعه کنید و فعلاً غیر از مراجعه حضوری راه دیگری ندارد.
درخواستی که در مقابل اجرائیه به‌منظور حفظ ملک یا مال ضمانت تنظیم می¬شود ابطال اجرائیه می¬نامند.

مدارک مورد نیاز

کارت شناسایی
رو نوشتی از دلایل و مستندات
شهادت شاهد یا شاهدان
کپی برابر اصل اجرائیه
کپی برابر اصل انجام یا سقوط تعهد

در چه شرایطی می توان اجراییه بانکی را باطل کرد؟

امکان درخواست ابطال اجراییه بانکی مشروط به وجود شرایطی است که باید به آن­ها دقت داشته و بنابر آن شرایط، اقدام به درخواست کنید. این شرایط به شرح ذیل هستند:

·      مغایرت دستور اجرائیه با شروط ثبت شده بین طرفین

·      سند (برای مثال مبلغ، مقدار و...) یا شروط حکم اجرائیه جعلی باشد.

·      عدم دریافت ابلاغیه توسط محکوم علیه

·      دریافت سود غیرشرعی و بیشتر از قانون تصویب شده

·      اجرائیه بر ضد قوانین مصوبه کشور باشد.

·      اثبات ناتوانی از پرداخت محکوم علیه (مانند ورشکستگی و...)

·      اجرائیه صادر شده موجب نقض رای یکی از مراجع قضایی باشد.

موارد ذکر شده از اصلی­ترین و رایج­ترین موارد در ابطال اجراییه بانکی هستند که در صورت وقوع هر یک از آن­ها می­توان اجرائیه بانکی را باطل نمود.

ابطال اجراییه انواع چک

یکی از پرکاربردترین اسناد تجاری در معاملات فی ما بین افراد، چک است که در متن ماده 310 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران این‌گونه تعریف می­شود که " نوشته­ای که به‌موجب آن صادرکننده وجوهی را که در نزد محال علیه دارد کلاً یا بعضاً مسترد یا به دیگری واگذار می­گردد". استفاده از چک در کنار تمام مزایا و تسهیلاتی که دارد امکان وقوع مشکلات حقوقی بسیاری را نیز به وجود می­آورد که موجب طرح دعاوی زیادی در دادگاه­ها شده که یکی از این دعاوی، دعوی ابطال اجراییه چک است.

درصورتی‌که پس از گذشت 10 روز از موعد چک، مبلغ آن پرداخت نشود، شخص حامل چک می­تواند اصطلاحاً چک را برگشت زده یا به طور دقیق­تر گواهی عدم پرداخت بگیرد و پس از گذراندن مراحل حقوقی آن، خواستار صدور اجرائیه چک شود. شرایطی که صاحب چک می­تواند درخواست توقف اجرائیه چک را بکند به شرح ذیل است:

·      چک برای ضمانت صادر شده باشد.

·      چک از طرق غیرقانونی مانند سرقت یا کلاهبرداری و... به دست حامل چک رسیده باشد.

·      مفقودی چک توسط صاحب آن قبلاً اعلام شده باشد.

·      مانند ابطال اجراییه بانکی محکوم علیه فوت، ورشکسته و در کل محجور شود.

اختیارات وکیل در ابطال اجرائیه‌ها

پیمودن مراحل دادرسی یک دعوی، همواره کاری دشوار و طاقت‌فرسا بوده­ که همین پیچیدگی باعث عدم اقدام برخی از مردم در راستای احقاق حقشان است. دریافت مشاوره و کمک از یک وکیل مجرب می­تواند موجب دقیق­تر و سریع­تر شدن این مراحل شود؛ زیرا یک وکیل بر تمام ابعاد روند یک دادرسی مشرف و آگاه است. وکیل به‌عنوان یک نماینده حقوقی در دعوی درخواست ابطال اجراییه بانکی می­تواند با عملکرد به‌موقع مانع از هدررفت وقت و هزینه شود.

برای مثال ارائه دلایل و مستندات محکمه‌پسند، طرح دادخواست ابطال اجرائیه با شیوه و ادبیات مناسب، طرح دعوای اصلی و پیرو آن طرح دعاوی پشتیبانی‌کننده و ... همه‌وهمه از اقداماتی است که یک وکیل می­تواند در طول مراحل ابطال اجراییه بانکی انجام دهد.

خدمات مؤسسه حقوقی دادیستا در خصوص ابطال اجرائیه بانکی

در مؤسسه حقوقی دادیستا جمعی از مشاوران و وکلای مجرب برای مشاوره و راهنمایی شما جهت انجام  صحیح مراحل قانونی حضور دارند که به‌صورت آنلاین، تلفنی و حضوری آماده ارائه خدمات حقوقی هستند که این امر جهت تسهیل ارتباط با وکلا و همچنین ایجاد آگاهی بیشتر در خصوص ابطال اجراییه بانکی بوده است.

پس از ورود به سایت مؤسسه حقوقی دادیستا وارد قسمت دسته‌بندی‌شده و بر روی عنوان بانکی کلیک کنید و پس از انتخاب ابطال اجرائیه صفحه­ای با اطلاعات کامل در خصوص این موضوع برای شما نمایش داده خواهد شد. همچنین مدارک موردنیاز، شماره تماس، مشاوره آنلاین و قسمت بررسی پرونده ابطال اجرائیه در صفحه قرار داده شده است.

مؤسسه حقوقی و داوری دادیستا

در این مؤسسه پرونده­ها به دقت بررسی و پیگیری می­شوند تا نتیجه مطلوب حاصل شود. همه کسانی که در این مؤسسه مشغول به کار هستند تخصص و تجربه بالایی در مورد امور حقوقی و قضایی دارند و آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و بهترین مشاوره­ها و راهکارها برای مراجعین و متقاضیان گرامی هستند.

 در خصوص ایرانیان خارج از کشور نیز خدماتی نظیر افتتاح حساب و انجام امور بانکی، پیگیری وکلای داخل ایران و ... داده می­شود. پیگیری و رسیدگی در هر بخش کیفری، ثبتی، ملکی، بانکی، حقوقی و ... از مزایای قابل‌توجه این مؤسسه بوده که ما در این مقاله به رسیدگی به درخواست ابطال اجراییه بانکی اشاره کردیم.

نتیجه گیری:

با آگاهی از معانی حقوقی و اشراف بر روند قانونی، به نتیجه رسیدن پرونده شما سریع­تر و مطمئن­تر خواهد بود. در دعاوی پیچیده­ای مانند ابطال اجراییه بانکی لزوم و نیاز به مراجعه و مشاوره از وکیل بالا می‌رود که باید به آن توجه داشت و دریافت مشاوره از مؤسسات حقوقی نیز می­تواند کمک‌کننده باشد. مؤسسه حقوقی و داوری دادیستا می­تواند موفقیت شما در دعاوی و درخواست­های مطروحه را افزایش داده و مجموعه کاملی از نیاز­های حقوقی و قضایی شما را برطرف کند.

تماس با مشاوران ابطال اجراییه