دیوان عدالت اداری

شکایت به دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری به منظور رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین یا واحدها یا آیین ‏نامه ‏ها و احقاق حقوق آنها، تاسیس شد. این نهاد زیر نظر رئیس قوه قضاییه شکل گرفته است و به عنوان مرجعی قضایی شناخته می‏شود. برای شکایت در دیوان عدالت اداری نیاز به وکیل دیوان عدالت اداری، آشنا به مفاهیم و شرایط شکایت از پرونده های مربوط به این  دیوان دارید.

مراحل انجام کار دادیستا

ثبت و تقدیم دادخواست

ثبت و تقدیم دادخواست

ارجاع

ارجاع

آغاز فرایند رسیدگی

آغاز فرایند رسیدگی

صدور رای

صدور رای

شکایت از رای صادره

شکایت از رای صادره

اجرای رای

اجرای رای

مشاوره و تماس

  شما می توانید با تماس و مشاوره با وکلای متخصص دادیستا در پرونده های دیوان عدالت اداری به بهترین نتیجه برسید

کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید و با وکلای خبره ما درباره شکایت در دیوان عدالت اداری مشورت کنید.

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را ما برای پرونده شما بر می گزینیم!

 

۰۲۱۲۲۰۱۸۸۰۹
دادیستا

سوالات متداول

دادخواست و ضمائم آن باید به تعداد طرف شکایت به اضافه یک نسخه تهیه شود. این اوراق و همچنین اوراق مربوط به رفع نقص و تکمیل دادخواست، باید به وسیله پست سفارشی یا پست الکترونیکی دیوان یا ثبت در پایگاه الکترونیکی، به دبیرخانه دیوان ارسال و یا به دبیرخانه دیوان یا دفاتر اداری آن مستقر در مراکز استانها تسلیم گردد.
چنانچه دادخواست، فاقد نام و نام‌خانوادگی شاکی یا اقامتگاه وی باشد، به موجب قرار مدیر دفتر شعبه، رد می‌شود. این قرار قطعی است، ولی صدور آن، مانع طرح مجدد شکایت نیست. چنانچه طرح دعوای مجدد مستلزم رعایت زمان مشخص باشد از زمان اطلاع محاسبه می شود.
شاکی می‌تواند تا قبل از صدور رأی، خواسته خود را اصلاح کند. قبول تقاضای اصلاح خواسته پس از ارسال دادخواست و ضمائم آن برای طرف شکایت، مشروط بر این است که به تشخیص شعبه، ماهیت خواسته تغییر نکرده باشد و شعبه بتواند بدون نیاز به ارسال مجدد دادخواست، بر اساس دادخواست اصلاح شده، رأی صادر نماید.

مدارک مورد نیاز

تهیه فرم دادخواست
تکمیل فرم دادخواست
دادخواست و مدارک
الصاق و ابطال ۵۰۰۰۰ ریال تمبر
الصاق و ابطال ۲۰۰ ریال تمبر

موارد رسیدگی به شکایت در دیوان عدالت اداری

صلاحیت دیوان عدالت اداری به موجب ماده 10 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری عبارت است از:

1ـ رسیدگی به انواع شکایات و اعتراضات شخص حقیقی و یا حقوقی از موارد یاد شده در ذیل:

الف ـ تصمیم ها و یا اقدامات أنواع واحدهای دولتی (مانند سازمان‏ها و وزارتخانه ها و یا موسسات و شرکت‏های دولتی، ‏ها سازمان تامین اجتماعی ، شهرداری و سایر نهادهای انقلابی و موسسات وابسته به آنها)

ب ـ اقدامات و یا تصمیم های ماموران واحدهای ذکر شده در بند «الف» در مسائل مربوط به وظایف آن ها.

۲ ـ رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی هیأت‏های رسیدگی به تخلفات اداری و کمیسیون‏هایی مانند کمیسیون‏های مالیاتی، هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما، کمیسیون موضوع ماده (۱۰۰) قانون شهرداری‏ها منحصراً از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آنها

۳ـ رسیدگی به شکایات قضات و مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مستخدمان واحدها و مؤسسات مذکور در بند (۱) و مستخدمان موسساتی که شمول این قانون نسبت به آنها محتاج ذكر نام است اعم از لشکری و کشوری از حیث تضییع حقوق استخدامی»

ذکر این نکته ضروری است که پس از آن که شکایت در دیوان عدالت اداری انجام شد، این دیوان بررسی‏های لازم را انجام داده و رأی به وقوع تخلف از سوی موسسات و اشخاص مذکور در ماده می دهد و تعیین میزان خسارت وارده، بر عهده دادگاه عمومی است

بر اساس ماده 16 قانون مذکور، افراد مقیم کشور تا سه ماه و افراد مقیم خارج از کشور تا شش ماه پس از ابلاغ رأی و یا تصمیمات قطعی مرجع مورد شکایت، فرصت دارند تا دادخواست شکایت خود را به شعب دیوان عدالت اداری تقدیم نمایند.

به نظر می‏رسد که غیر از موارد گفته شده در ماده 10، آراء و تصمیمات صادره از سایر نهادها قابل رسیدگی و شکایت در دیوان عدالت اداری نیست.

ارکان اصلی ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری

  • شعب بدوی
  • شعب تجدیدنظر
  • هیأت عمومی
  • هیات ‏های تخصصی
  • واحد اجرای احکام

جهت تسهیل دسترسی به خدمات این نهاد و ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری، در برخی مراکز استان‏ها دفاتر اداری دیوان عدالت اداری تشکیل شده است که وظیفه آنها پذیرش و ثبت درخواست‏ها و دادخواست‏های شاکیان، ارائه توصیه ‏ها و راهنمایی‏های لازم به متقاضیان،ابلاغ نسخه دوم شکایات یا آراء صادر شده از سوی دیوان در حوزه آن دفتر و انجام دستورات واحد اجرای احکام در حوزه مربوطه است.

لازم به ذکر است که رسیدگی در شعب دیوان از جمله شعب بدوی، مستلزم تقدیم دادخواست و رعایت شرایط مقرر در ماده 18 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری است.

وکیل دیوان عدالت اداری

تنها افراد متخصص و مسلط به دعاوی اداری قادر هستند که پرونده های مربوط به شکایت در دیوان عدالت اداری را در بهترین حالت خود تنظیم نمایند و در شعبه مورد نظر به ثبت برسانند. هر گونه سهل ‏انگاری و یا تشخیص اشتباه در روند ثبت و یا پیگیری شکایت، خطر تضییع حقوق شاکی را به دنبال خواهد داشت. وکیل دیوان عدالت اداری که به صورت تخصصی به أنواع پرونده های شکایت به دیوان عدالت اداری آشنایی دارد، در اکثر موارد حق اعتراض و میانبرهای پیشبرد پرونده ها را بهتر از شاکی و یا وکیل غیر متخصص در این دیوان می داند.

همچنین از آنجایی که طرف شکایت در دعاوی حوزه دیوان عدالت اداری، دولت و رکن دولتی و یا نماینده‏های آنها است، همواره دست بالاتر در پرونده های شکایت در دیوان عدالت اداری، از آنِ آنها است، لذا تنظیم شکایت‏نامه به نحو صحیح، استناد به دلایل و مستندات متقن و غیرقابل انکار، ثبت شکایت در مهلت مقرر قانونی و انتخاب بهترین شعبه جهت طرح شکایت و... همگی اهمیت فراوانی می‏یابند و ضریب موفقیت  را بالا می‏برند. همین موارد برای برای ضرورت مشورت گرفتن و یاری وکیل دیوان عدالت اداری کافیست.

 

حق الزحمه وکیل دیوان عدالت اداری

حق الزحمه وکیل دیوان عدالت اداری کاملا بستگی به پرونده، میزان سختی و احتمال پیروزی آن دارد. البته که تخصص و تجربه وکیل هم در این حق الزحمه دخیل خواهند بود.

اما به صورت کلی این مبلغ کاملا توافقی است و نمی توان مبلغ خاصی را پیش بینی کرد. همچنین حق الزحمه وکیل دیوان عدالت اداری در تهران می تواند با وکلای دیگر در سایر شهرها متفاوت باشد.

خدمات موسسه حقوقی دادیستا برای شکایت در دیوان عدالت اداری

موسسه حقوقی دادیستا مفتخر است که با همکاری وکلا و مشاوران حقوقی متخصص در امور مربوط به دیوان عدالت اداری، بهترین مشاوره ‏های حقوقی را در این زمینه به متقاضیان و مخاطبان محترم، ارائه خواهد داد. نقطه قوت این موسسه حقوقی، پیروزی در پرونده های بسیار مربوط به شکایت به دیوان عدالت اداری است و بخاطر وجود تجربه در میان وکلای متعدد این مجموعه، شانس پیروزی شما در پرونده ها به شدت افزایش می یابد.

 

تماس با مشاوران دیوان عدالت اداری